İçeriğe atlaAltbilgiye atla
Dolce & Gabbana’nın Yeni Mağazası İçin Elle Kalıplanmış Tuğlalardan Oluşan Heykelsi Cephe

Dolce & Gabbana’nın Yeni Mağazası İçin Elle Kalıplanmış Tuğlalardan Oluşan Heykelsi Cephe

Dinamik bir gölge oyunu yaratmak için eğimli yüzeylere sahip şekilde tasarlanan mağazanın cephesi, güç ile zarafet arasında bir denge sağlayacak şekilde planlanmış.  Dok architecten’e göre, cephedeki sağlam kadın figürü gücünü kaidenin “uzun bacakları”ndan alırken bunların zeminde çok dar ‘yüksek topuklar’ üzerinde durması hayal edilmiş.

Bu çarpıcı zarf, eski bir ring fırında pişirilen geleneksel el kalıplı tuğlalardan üretilmiş. Tuğlalar, üç metreye dört metreye kadar bloklar oluşturmak üzere gergi bağıyla bir araya getirilmiş ve daha sonra 3D freze makinesi kullanılarak son şekilleri verilmiş. Sahada istiflenen bu bloklar daha sonra elle tamamlanmış.

Cephede tuğla işçiliğine ek olarak, eğimli yüzeylerin etkileşimini artıran, hafif açılarla yerleştirilmiş büyük cam panellere yer verilmiş. Bu tasarım tercihi, Dok architecten’in de belirttiği gibi, çevrenin camda benzersiz bir şekilde yansıtılmasıyla sonuçlanmış.

Dış cephenin arkasındaki mevcut bina, Gietermans & Van Dijk Architecten tarafından tasarlanan bodrum katının üzerinde yeniden inşa edilmiş. Zemin kat ve birinci kat Dolce & Gabbana’nın perakende satış alanını barındırırken, üst iki kat konut birimleri olarak düşünülmüş.

The post Dolce & Gabbana’nın Yeni Mağazası İçin Elle Kalıplanmış Tuğlalardan Oluşan Heykelsi Cephe appeared first on Arkitera.

Our Newsletter

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="4"]